Crkveni pjevački zbor u Njivicama ima važnu i značajnu ulogu u pastoralnom i liturgijskom životu župe. Od samoga osnutka župe, u prosincu 1990. godine, manja skupina pjevača, pretežito žena, pod vodstvom gospođe Elizabete Crvić, vokalnim glasom, bez instrumentalne pratnje, podržava i prati sva crkvena i liturgijska slavlja. Kada je ujesen 1993. godine župnik i mladi doktor teologije Anton Tamarut od biskupa u miru, mons. Karmela Zazinovića, pribavio priručne, male orgulje, a uskoro se pobrinuo da župa ima i sadašnje, veće i primjerenije, zboru se kao orguljaš priključio suprug gospođe Crvić, gospodin Branko. Njih dvoje su niz godina zajedno okupljali i umješno vodili zbor. Zbor je za to vrijeme rastao ne samo brojem nego i kvalitetom. Branko je nažalost zbor prerano napustio. Na Božić 2006. preselio se u vječnost, u zbor Božjih miljenika, u slavlje nebeske liturgije. Nastupilo je razdoblje kada je zbor nastavio obavljati svoje liturgijske zadaće bez orguljaša. Tek kada je Silvijo Španjić, tada bogoslov, a danas svećenik, župnik u Velom Lošinju i Ćunskom, u svom mladom susjedu Antoniu Justiću uočio glazbeni dar i mogućnost sviranja, zbor je postupno opet počeo pjevati uz pratnju orgulja. On je ne samo svojom glazbenom darovitošću, nego i svojom mladenačkom zrelošću, te za svoju životnu dob, rijetkom odgovornošću, predstavljao za zbor pravo osvježenje; u sve je dolijevao nadu. Svi župnici redom veliku su pažnju pridavali liturgijskim slavljima; pazili su da ona budu dostojanstvena, lijepa i svečana, pa su u tom pogledu svesrdno podržavali aktivnosti pjevačkog zbora. Zahvaljujući svom glazbenom talentu, osobito svojim glasovnim sposobnostima, osobiti, stručni doprinos zboru, kako u učenju novih liturgijskih pjesama i napjeva, tako i u brušenju već naučenih i izvođenih, dao je župnik Božidar Volarić. Zbor, koji trenutno ima dvadeset i dva člana, danas s relativnom lakoćom svečanija liturgijska slavlja prati višeglasnim pjevanjem. Kada je o župnicima riječ, može se reći da crkveni pjevački zbor u Njivicama prati sreća. Naime, glazbeno darovitog župnika Volarića naslijedio je velečasni Josip Vidas koji je početkom ožujka 2020. na Papinskom institutu za crkvenu glazbu u Rimu položio magisterij i stekao titulu maestra. Već se na prvim vježbama pod vodstvom mladoga maestra daje naslutiti kako Zboru predstoji vrlo zanimljivo, i po svemu sudeći veoma plodno razdoblje. Tijekom tridesetogodišnjeg postojanja zbor je članstvom postupno rastao i obnavljao se, jedni su odlazili, drugi su dolazili, treći su svjedoci neprekinutog povijesnog slijeda. Uz spomendan svete Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe i crkvenih glazbenika, zbor se sa zahvalnošću sjeća i moli za osmero svojih preminulih članova. Osim što se zbor „službeno“ sastaje na vježbanje utorkom navečer, članovi zbora neformalno se sastaju i druže. Ne propuštaju zajedno proslaviti i proveseliti se prigodom imendana, rođendana ili obljetnice braka svojih članova. Kako je među njima veći broj djedova i baka, ne nedostaje prilika za proslavu novoga života. Ne fali radosti i ponosa na svoje unuke i unučice, na buduće članove crkvenog pjevačkog zbora u Njivicama.

Popis članova:

Elizabeta Crvić, Antonio Justić, Dragica Blaži, Meri Rukavina, Marija Dapčić, Miko Dapčić, Stanka Kostić, Zlatko Jurković, Koraljka Jurković, Dinko Justinić, Miljenka Justić, Nataša Plišić, Miljenka Cuculić, Anton Dujmović, Violeta Miletić, Nina Tomee, Inge Tibljaš, Jacinta Knežević, Marija Lekčević, Petra Bakac i Lana Jakovac.

Pokojni članovi:

Branko Crvić, Olga Barešić, Dinko Hrabrić, Anica Jakominić, Mario Lazzarich, Livija Papić, Branka Berica, Marija Kraljić