top of page

Sveta Misa na groblju u Omišlju

Na svetkovinu Svih Svetih u 15.00 sati održana je sveta Misa, blagoslov groblja i molitva za pokojne na groblju Sveti Duh u Omišlju, gdje su pokopani naši dragi iz mjesta Omišlja i Njivica. Svetu Misu predvodio je gosp. dekan vlč. dr. Anton Bozanić, u koncelebraciji sa njivičkim župnikom vlč. Mo Josipom Vidasom i vjernicima iz tih dvaju župa. U svojoj nadahnutoj besjedi propovjednik je tumačio Blaženstva iz Evanđelja povezujući ih zorno sa životom i djelom novog mladog talijanskog blaženika Carla Acutisa. Carlo Acutis je mladić naših dana, umro je 2006. godine od posljedica agresivne leukemije, a imao je samo 15 godina. Za svojeg života častio je Presvetu Euharistiju tako da je izradio i online izložbu svih Euharistijskih čuda na svijetu, a često je znao i reći da je Euharistija upravo njegova autocesta u Nebo. Carlo Acutis živ nam je svjedok da se i danas može ostvariti Božji poziv na svetost, ukoliko želimo surađivati s Bogom. Naime, njegovo tijelo i dan danas je neraspadnuto izloženo vjernicima za molitvu.

Na misi je pjevao župni zbor iz Omišlja i Njivica predvođen sestrom Valentinom Marinović.

Lijepo vrijeme dozvolilo je da se održi današnja služba na groblju, iako ove godine malo drugačija zbog corona virus protumjera.

Za sve naše vjerne mrtve: Pokoj vječni daruj im Gospodine i svjetlost vječna svjetlila im! Počivali u miru Božjem!


Comments


bottom of page