top of page

Proslava svetkovine SVETOG JOSIPA

U subotu, 19.03.2022. svečanim misnim slavljem koga je u našoj župi predvodio vlč. Miroslav Pergl, svećenik riječke nadbiskupije na službi u Jelenju, proslavljeno je Josipovo.


U svojoj nadahnutoj propovijedi propovijednik je nastojao još jednom istaknuti važnost pobožnosti prema svetom Josipu, koja se čini da je pomalo zamrla u našim obiteljima. Sveti Josip je naš nebeski zaštitnik koji nas prije svega uči kako biti poslušni Božjoj volji za naš život i zato mu se trebamo često moliti.


Proslavi svetkovine prethodila je devetnica svetom Josipu koja se molila kod svetih Misa, ali i jedan sasvim konkretan pothvat.

Naime, na zamolbu župnika dvojica očeva - očeva svećenika vlč. Silvija Španjića i župnikov otac, temeljito su očistili i oličili većinu crkvene drvenarije to jest vrata i prozore koji su bili u veoma lošem stanju. Na kraju mise župna zajednica im je zahvalila lijepim aplauzom i cvijećem - ljiljanima svetoga Josipa.


Proslava se je završila bratskim druženjem svih prisutnih u župnoj kući.


Sveti Josipe, moli za nas!!!

Комментарии


bottom of page