top of page

Izlet ministranata u Rijeku

U subotu 14.01.2023. naši su vrijedni ministranti posjetili uži centar grada Rijeke.

Uz vodstvo domaćina i župnika vlč. Sanjina Francetića posjetili su najprije Velu Crikvu i upoznali se sa poviješću ove drevne crkve i zvonika - Kosog tornja. Zatim smo pošli u katedralu svetog Vida i obišli muzej smješten u galeriji katedrali. Usput smo isprobali i katedralne orgulje te uživali u bogatstvu zvuka.

Nakon katedrale uputili smo se na Žabicu te posjetili i pomolili se na grobu sluge Božjega fra Ante Tomičića. Potom je uslijedio posjet velebnoj crkvi Gospe Lurdske u kojoj su smještene velike jaslice koje su nas svih posebno dojmile.

Nakon ručka pošli smo prema Trsatu i svetištu Majke Božje Trsatske gdje smo se zaustavili u molitvi pred čudotvornom slikom kraljice Jadrana.


Hvala našim ministrantima na njihovoj službi kod liturgijskih slavlja.Comments


bottom of page