top of page

Hodočašće Gospi od Zdravlja pješke iz Njivica u Sužan

Kako je to već tradicionalno, župa Njivice hodočastila je pješke iz Njivica u Sužan na proslavu njihove nebeske zaštitnice - Gospe od Zdravlja. Skupili smo se u 08.30 sati. Nakon blagoslova hodočasnika u župnoj crkvi u Njivicama laganim korakom uputili smo se u Sužan. Iako vrijeme nije baš obećavalo lijepo pješačenje, jedna hrabra skupina krenula je sa župnikom prema Sužanu, najprije kroz Njivice, zatim po šumama i puteljcima. Diveći se ljepotama prirode, putem smo molili sv. Krunicu i pjevali svete pjesme Majci Božjoj. Dobrog raspoloženja nije nedostajalo, a bura kao da je utihnula na tren. Po dolasku u Sužan smo se nakratko odmorili, a zatim je uslijedila svečana koncelebrirana sveta Misu, koju je u zajedništvu sa mjesnim župnikom vlč. Milivojem Guszkom, dekanom omišaljskim vlč. dr. Antonom Bozanićem i fra Josipom Vrdoljakom, predvodio naš župnik vlč. Josip Vidas.

Nakon svete Mise, malo smo se još družili ispred crkve i krenuli istim putem natrag. Hvala Gospi od Zdravlja na svim uslišanjima koja smo danas, po ovoj maloj žrtvici, izmolili.


Comments


bottom of page